کتاب نیوز  شناسنامه

امدادهای غیبی از نگاه قرآن

کتاب «امدادهای غیبی از نگاه قرآن» نوشته محمدحسن ناصحی از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایبنا؛ این اثر که می‌کوشد با نگاهی کلی به آیات مربوط به امدادهای غیبی، آنها را در ساختاری منظم ارائه دهد، از سوی مرکز فرهنگ و معارف قرآن تهیه شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «امدادهای غیبی خداوند، تأثیر شگرفی در زندگی انسان‌ها دارد. در قرآن کریم و روایات معصومین(ع) این موضوع به تأکید مطرح شده، به گونه‌ای که دیگر نمی‌توان گفت امدادهای غیبی در زندگی‌ انسان‌ها یک استثناست و تنها در موارد نادری نمایان می‌شود، بلکه یکی از سنت‌های الهی است که مؤمن می‌تواند در سختی‌های زندگی به آن دل ببندد و امید نجات داشته باشد.»

نویسنده کتاب درباره واژه‌شناسی امدادهای غیبی می‌نویسد: «امدادهای غیبی، تعبیری مرکب از دو واژه امداد و غیب است. اصل و ریشه امداد، کلمه مدّ به معنای انبساط و امتداد است. لفظ مد و مشتقات آن 32 بار در قرآن کریم آمده، که از آنها فقط 15 مورد درباره کمک‌رسانی است. کلمه غیب در برابر شهادت قرار دارد و قرآن نیز بین آنها تقابل برقرار ساخته است. (عالم‌الغیب والشهاده، انعام، آیه 73) غیب یعنی چیزی که از انسان پوشیده است.»
 
بنابر مطالب این کتاب، آیات متعددی در قرآن به امدادهای غیبی الهی اشاره دارد مانند «فرستادن سپاه نامرئی»، «یاری با فرشتگان»، «ایجاد آرامش در قلب‌های مؤمنان»، «ایجاد ترس در دل‌های دشمنان»، «فرستادن لشکر پرندگان» و «برهم زدن نقشه‌های دشمنان».

کمک‌های ویژه پنهانی که از سوی خدا در جنگ‌های صدر اسلام به پیامبر اکرم(ص) و مؤمنان رسید، از مهمترین مصداق‌های «امداد غیبی» است؛ به طوری که 40 آیه از آیات قرآن به آن اختصاص یافته است.

کتاب حاضر، شامل پنج بخش کلیات، امدادهای غیبی در جنگ و جهاد، امدادهای غیبی در غیر جنگ، شرایط برخورداری از امدادهای غیبی و اهداف امدادهای غیبی است.

نویسنده این اثر، در تألیف کتاب خود، از 72 منبع استفاده برده است.

چاپ اول کتاب «امدادهای غیبی از نگاه قرآن» در شمارگان 1500 نسخه، 128 صفحه و بهای 22000 ریال راهی بازار کتاب شد.

۱۳۸۷/۱۱/۱۳
 مطالب مرتبط 

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام