کتاب نیوز  شناسنامه

آلمانی‌ها همچنان در جستجوی خوشبختی

به رغم صدرنشینی کتاب «خوشبختی به تنهایی می‌آید» در چند هفته اخیر ، این کتاب در هفته گذشته نیز بیش از هر کتاب دیگری مورد علاقه کتابخوانان آلمانی بود.

به گزارش ایبنا به نقل از اشپیگل، در پنج ردیف نخست جدول رده‌بندی پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرداستانی این هفته آلمان در مقایسه با هفته گذشته ، هیچ تغییری مشاهده نمی‌شود و پنج ردیف بعدی نیز با تغییراتی اندک روبه‌رو بوده‌اند.

به این ترتیب می توان انتظار داشت که «اکهارد فون هیرش هاوزن» با کتاب «خوشبختی به تنهایی می‌آید» همچنان در در مکان نخست جدول قرار داشته باشد. این کتاب از جمله کتاب‌هایی است که به رازهای دستیابی به موفقیت در زندگی می‌پردازند.

دو کتاب «من که هستم» و «عشق یک حس نامتعارف» نوشته «ریچارد دیوید پرشت» نویسنده، ناشر، مقاله‌نویس و فیلسوف آلمانی نیز در رده دوم و سوم این جدول قرار دارند. نویسنده در کتاب اول به جهان فلسفه و فکر سفر می‌کند و در کتاب دوم داستانی علمی با محوریت عشق را روایت می‌کند.

کتاب «چه زیباست اینجا بودن و دیگر هرگز در آسمان نبودن» نوشته «کریستوف شلینگنزیف» کارگردان مطرح آلمانی نیز در رده چهارم جای گرفته است. «شلینگنزیف» که از بیماری سرطان رنج می‌برد، در این کتاب وقایع مربوط به بیماری خود را به صورت روزانه شرح داده است.

پس از این کتاب، کتاب «خارج از خدمت» نوشته «هلموت اشمیت» سیاستمدار آلمانی ، رده پنجم این جدول را ازآن خود کرده است . این کتاب متممی نظری درباره مقام‌ها و منصب‌ها ، روابط کاری و درجه‌های شغلی کارمندان، قضات، سربازان و دیگر افراد جامعه از سوی یکی از مشهورترین سیاستمداران آلمانی است.

در جایگاه ششم این جدول کتاب «به اندازه یک سیگار با هلموت اشمیت» حاصل همکاری «هلموت اشمیت» سیاستمدار متولد 1918 و «جیو وانی دی لورنزو» روزنامه‌نگار آلمانی-ایتالیایی است. این کتاب دربرگیرنده مجموعه‌ای از زیباترین مصاحبه‌های سیاسی است و به نظرات این سیاستمدار نسل پیش آلمان می‌پردازد. این کتاب نسبت به هفته پیش با توجه بیشتری روبه رو شده و یک پله صعود کرده است.

کتاب «چرا فرزندان ما مستبد می‌شوند» نوشته «مایکل وینترهوف» نویسنده و روانشناس کودک که همان گونه که از نامش پیداست درباره چگونگی رفتار والدین با کودکان است و نویسنده در آن برخی رفتارهای غلط والدین را نیز برشمرده است، با سقوط یک پله ای در رده هفتم این جدول جای گرفته است.

کتاب «یک مرد؛ یک کتاب» اثر مشترک «ادوارد آگوستین»، «فیلیپ فون کایزنبرگ» و «کریستین زاشکه» این هفته از رده دهم به رده هشتم آمده است. این کتاب درباره مسایل مورد علاقه مردان و دربرگیرنده مطالبی چون خلبانی بوئینگ 747، چگونگی بستن کراوات، بدل شدن مردان به یک کمیسر بخش جنایی، مردان چگونه پاپ می‌شوند و... است.

و اما کتاب «ستمگران نباید وجود داشته باشند» همچون پنج کتاب اول جدول ، جایگاه هفته پیش خود را حفظ کرده و در رده نهم جای گرفته است. این کتاب مشتمل بر دستورالعمل‌های کوتاهی است که نشان می‌دهد کودکان چگونه خودخواه و زورگو می‌شوند.

و در پایان، کتاب «راز» نیزآخرین کتاب این جدول رده بندی است. «روندا بیرن» در این کتاب به راز قانون جاذبه اشاره می‌کند و سعی دارد در آن به ما ثابت کند که هرچیزی که فکرمان روی آن تمرکز کند در دستان‌مان قرار می‌گیرد.

۱۳۸۸/۰۲/۲۰
 مطالب مرتبط 
زمانه 62 روی دکه آمد

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

ادبیاتتاریخ و سیاستدین و فلسفهعلوم انسانیهنرمرجع


پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام