کتاب نیوز  شناسنامه

53 داستان از کرامات حضرت رضا (ع)

«53 داستان از کرامات حضرت رضا (ع)» کتابی است که در سه بخش به زندگی آن حضرت، آداب و اهمیت زیارت و راه و روش سیر و سفر را عنوان می‌کند. این کتاب اثر موسی خسروی ملقب به پند تاریخ است که از سوی انتشارات بارش مشهد منتشر و روانه بازار نشر شده است.

به گزارش ایبنا، این کتاب شرحی بر زندگی امام رضا (ع) از آغاز تولد و تا دوران شهادت ایشان است و در کنار آن نیز به روایت داستان‌های از کرامت امام رضا (ع) می‌پردازد.

در بخش پنجم این کتاب به اهمیت زیارت امام رضا (ع) و پانزده مزیت آن به این شرح اشاره شده است: «زیارت حضرت رضا (ع) افضل و برتر از زیارت سید الشهدا است، زوار امام رضا (ع) از زوار تمام انبیا و اولیا و ائمه (ع) افضل و با ارزش‌تر است، برای زوار حضرت ضمانت شده که خداوند گناهان گذشته و آینده‌اش را می‌بخشد، بخشیده شدن گناهان به هر کمیت وکیفیتی که باشد، حمزة بن حمران از امام صادق (ع) نقل کرد که فرمود: هر که نوه مرا در توس خراسان با معرفت به حقش زیارت کند، اجر هقتاد شهید از شهدایی که در کنار رسول اکرم (ص) پیکار کرده‌اند، به او داده می شود. زیارت حضرت رضا (ع) معادل هفتاد هزار حج است، به نحو شگفت‌انگیزی به زوار حضرت رضا(ع) که عارف به حق او باشند، ثواب وپاداش داده می‌شود؛ ثواب صد هزار شهید و مجاهد پیکارجو در راه دین ثواب هزار حج و عمره دارد، آتش جهنم بر بدن زوار حضرت رضا (ع) حرام و ثواب زیارتش بهشت برین است، در قیامت که هیچ کس به یاد دیگری نیست؛ حضرت رضا(ع) در تلاش برای زوار خویش است. در قیامت به حساب اعمال مردم رسیدگی می‌شود ؛ اما زوار امام رضا (ع)در خدمت رسول آسوده خاطر منتظر می‌مانند تا رسیدگی به حساب مردم تمام شود، زیارت امام رضا(ع) غم را از دل می‌زداید، شفاعت در انتظار زائران امام است، زیارت حضرت رضا (ع) از حج و عمره و زیارت و زیارت رسول اکرم(ص) و امیرالمومنان(ع)، سید الشهدا(ع) و امام هفتم(ع) هم بهتر است، در حرم حضرت رضا (ع) دو رکعت نماز با شرایط خاص و به جا آوردن موجب بر آمدن حاجت است، این مختصر مجموعه‌ای از چکیده فضایل ایشان است.»

در بخشی دیگری از کتاب آمده است: «عبدالعظیم الحسنی گفت: به حضرت جواد (ع) عرض کردم: متحیرم به زیارت سید الشهدا مشرف شوم یا به زیارت پدرتان فرمود: اندکی درنگ کن؛ سپس داخل اندرون شد. بعد در حالی که اشکهایش بر رخساره جاری بود ـ خارج شد و احتمالا به یاد پدرش افتاده و بر دوری از پدر اشک ریخته بود... فرمود زائران امام حسین بسیارند، اما زائران پدرم کم‌اند. در روایت دیگر فرمود: زیارت پدرم افضل است، زیرا اباعبدالله الحسین را همه مردم زیارت می‌کنند، اما پدرم را جز خواص شیعه زیارت نمی‌کنند.»

این کتاب از شش بخش تشکیل شده که در بخش نخست به زندگی ایشان و در بخش دوم به علت مسافرت ایشان به خراسان و وقایع تاریخی آن دوران پرداخته است. بخش سوم به شهادت آن حضرت (ع)اشاره دارد و بخش چهارم اهمیت سفر و آداب آن ذکر شده است. فصل پنجم نیز اهمیت زیارت حضرت رضا(ع) و فصل آخر کرامت و عنایات حضرت به دوستان و زایران را تشریح می‌کنند.

چاپ هفتم کتاب 53 داستان از کرامات امام رضا (ع )در شمارگان 2500 نسخه، 264 صفحه رقعی و قیمت 30000 ریال روانه بازار نشر شده است.
۱۳۸۸/۱۱/۲۶
 مطالب مرتبط 
ابوالفضل(ع) به روایت ابوالفضل زرویی
جشنواره ادبی طهورا به نام امام هادی(ع)
سوختن آفتاب: شعر آیینی در سروده‌های جوانان
داستان‌های عاشورایی در "طنین عطش"
داستان‌های برگزیده جشنواره امام رضا(ع)
کلیدهای اخلاقی از زندگی معصومان(ع)
300 حکایت درباره‌ی امام حسین (ع)
بزرگترین بهانه از کوچکترین جملات امام
داستان‌هایی از پیامبر مهربانی برای کودکان
سرگذشت منظوم مادر امام زمان(عج)
عهد عقیق یعنی مکاشفات گل سرخ
گوشه‌ای از "اقیانوس آلام" حضرت زهرا (س)
"فصل آبی پرواز" درباره امیرالمومنین(ع)
حضرت رقیه(ع)؛ دل‌شکسته‌ی کوچک من
اصحاب امام حسین(ع) در "یک کاروان دل"
داستان‌هایی از زندگی معصومان (ع)
چندمثنوی آئینی در"فاطمه پیغمبر اندیشه‌ها"
از نجوای اندوه: شرحی بر قصیده‌ دعبل خزایی
مثنوی‌های فاطمه(س) پیغمبر اندیشه‌ها
اشعار برگزیده در "آینه در برابر خورشید"
"آغاز روشنایی آینه" ترکیب‌بند عاشورا
"قصائد رضوی" در ستایش 14 معصوم(ع)
قصه‌هایی از زندگی پیامبر(ص)
"رضایی‌نامه": شبیه خوانی برای امام رئوف
نمایشنامه‌های برگزیده‌ی هفتمین جشنواره‌ی تئاتر رضوی
"نامیرا" به نیستان رسید
رمان موهن "جواهر مدینه" در انگلستان
"عطر ملکوت" با "پیانو" نواخته می‌شود
20 داستان از زندگانی امام عسکری (ع)
چاپ پنجم اشعار منسوب به حضرت امیر(ع)
برگزیده‌ی 35سال ادبیات داستانی عاشورا
حیات امیرالمومنین(ع) به قلم حکیمی
رقابت میان 750 شعر "علوی"
کتاب تازه‌ی محمود حکیمی در راه است
نسخه‌ی صوتی ترجمه‌ی شهیدی از "نهج‌البلاغه"
"بانوی آینه‌ها" عرض ادب شاعران معاصر
خطبه‌های نورانی "بانوی نور" در کانون ادبیات ایران
شب شعر "کرامت سبز" در حرم رضوی
"رندان تشنه لب" و همراهی نوای عاشورایی سراج
مقتل لهوف منظوم شد
ترکیب‌بند عاشورایی محتشم در میان هندی‌ها

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

از چاله به چاه/ داوود غفارزادگان
این که اعتراف مال فرهنگ مسیحیت است بحثی پیش‌پاافتاده است؛ کسی ادعیه معروف ما را خوانده باشد از این حرف‌ها نمی‌زند... ما در کشوری سیاست‌زده زندگی می‌کنیم و هر چیزی پس و پشت سیاست شکل مسخ شده‌یی به خود می‌گیرد... نمی‌خواستم خواننده به تصویر واحدی برسد... گذاشتم همه چیز لغو و بیهوده و مسخره از آب دربیاید.
یک جعبه‌ی یخچال کاغذ / دن براون
من چهار جعبه به اندازه‌ی جعبه یخچال؛ کاغذ نوشته‌ دارم که از آنها در نماد گمشده استفاده نکرده‌ام. برای این کتاب شاید به اندازه 10 کتاب مطلب نوشته‌ام... هنوز هم برای نوشتن 4صبح از خواب بیدار می‌شوم. دوستانم همان‌هایی هستند که پیشتـر بوده‌اند و همان زن شگفت انگیز همسـرم است.
از "رام محمد توماس" تا "جمال مالیک"
نام شخصیت اصلی را از "رام محمد توماس" به "جمال مالیک" تغییـر دادنـد و با این کار اندیشه و نیت نویسنده را که قصد داشت قهرمانش هم هندو، هم مسلمان و هم مسیحی به نظر آید... من تجربه‌های دست اول و بی‌واسطه‌یی از شرط‌بندی کریکت یا تجاوز و قتل ندارم. آیا رئیس گداهایی وجود دارند که کودکان را کور می‌کنند تا آنها را هنگام گدایی در خیابان‌ها تاثیرگذارتر کنند؟ شاید این افسانه‌یی مربوط به شهر باشد؛ اما برای داستان من مفید است...
نسخه نمی‌دهم؛ دغدغه می‌سازم / رضا امیرخانی
ما مقلدان خوبی برای رمان جهانی نبودیم... هیچ تصویر درازمدت فرهنگی در ذهن مسئولین فرهنگی ما نیست... ضربه‌ای که از متحجرین جمهوی اسلامی می‌خوریم، غیرقابل مقایسه است با ضربات اپوزیسیون... ما اول باید به جهل‌مان ایمان بیاوریم تا بعد بتوانیم برویم دنبال علم.
در ستایش داستان / فرانک اوکانر
نوشتن رمانی مانند «غرور و تعصب» کاری نیست که از دست یک فارغ‌التحصیل شکست‌خورده، یک شاعر شکست‌خورده، یک داستان کوتاه‌نویس ‌شکست خورده یا هر شکست خورده‌ی دیگری برآید. کار اساسی در رمان، خلق مفهومی از یک زندگی مداوم است. ولی در داستان کوتاه فقط اشاره‌ای به این زندگی مداوم می‌شود.
از مافیا تا عشیره‌ به روایت شهبازی پسر
در دنیای امروز شخصیت‌هایی شبیه «کورلئونه» نمی‌بینیم... آدم‌هایی که عادلند و هدف‌شان تامین نان و احترام عشیره‌شان است، نه حرص زدن مثل یک حیوان و خوردن و نابود کردن با زور و حماقت و قصاوت... زمانی فلان لوتی معروف تهران حتی هنگام مستی هم در کوچه‌های تنگ وقتی زنی از روبرو می‌آمد پشت می‌کرد؛ نه الان که هر محله گله‌ی گرگ‌های خودش را دارد.
ادبیات توان تغییر ندارد / مصطفی مستور
هیچ‌کس با خواندن یک رمان متحول نمی‌شود... ادبیات نمی‌تواند زندگی ما را به معنای جوهری تغییر دهد. چیزهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند تأثیری عمیق‌تر و شگفت‌تر از ادبیات داشته باشد. این کار از عهده‌ ادبیات برنمی‌آید... ساختار زندگی ما در غم و اندوه تنیده است و اندوه بشری خیلی بیشتر از شادی‌های اوست.
علی‌‌پروین در دوکوهه / داوود امیریان
در حال تشنگی خوابم برد. یک دفعه دیدم قطره‌های آب روی صورتم می‌ریزد. چشمهایم را باز کردم. خواهرهایم بودند. گریه می‌کردند و مرا می‌بوسیدند. آنها که رفتند نمازشب خواندم و گفتم خدایا من شهادت را دوست دارم، اما این یک‌بار ما را شهید نکن، اینها خیلی گریه می‌کنند و متأسفانه خدا به حرفم گوش داد.
در خدمت و خیانت جلال اهل قلم
البته روزی توده‌ای بود. روزی ضد توده‌ای. و روزی هم نه این بود و نه آن. بخش مهمی از شخصیت جلال و جلالت قدر او همین عبور از گردنه‌ها و فراز و نشیب‌ها و متوقّف نماندن او در هیچکدام از آنها بود... جریان روشنفکری ایران با برخورداری از فضل «آل‌احمد» توانست خود را از خطای کج‌فهمی، عصیان، جلافت و کوته‌بینی برهاند و توبه کند.
خیال روی شما / سید حمیدرضا برقعی
شعر تفریح زندگی‌ام شده است... شفیعی کدکنی می‌گوید شاعر موفق کسی است که شعرش خاص‌پسند و عوام‌فهم باشد. فکر می‌کنم شعرم بار عوام‌فهمی‌اش بالاتر باشد؛ حالا اگر خواص هم پسندیدند چه بهتر!... مسیرم را به هیچ وجه تغییر نخواهم داد. برای مدح اهل‌بیت شاعر شدم...

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام