کتاب نیوز  شناسنامه

راه‌های رهایی از وابستگی عاطفی

کتاب «راه‌های رهایی از وابستگی عاطفی» حاوی مطالب درباره راه‌های کاهش وابستگی عاطفی انسان به انسان، اشیا، حیوانات و ... است.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «راه‌های رهایی از وابستگی عاطفی» حاصل تجربیات کاری و مشاهده میدانی حسین رادمنش در برخورد با مراجعه کنندگان و نیز برگزیده مقالات مجلات معتبر بین المللی، همچنین پایان نامه های دانشجویی است که از سوی انتشارات رسانه تخصصی روانه بازار نشر می شود.

این کتاب شامل موضوعاتی چون چیستی وابستگی، چگونگی پیدایش آن، خوبی و بدی آن، روش‌های پیشگیری از وابستگی عاطفی و نیز آثار و زیان وابستگی عاطفی است. آثار و زیان وابستگی اعتیادبخش از دیگر مطالب این کتاب است که در این مبحث آثار منفی وابستگی عاطفی، پیامدهای مثبت آن، همچنین روش‌های رهایی از وابستگی عاطفی بررسی شده‌اند.

در این کتاب می‌خوانیم که «وابستگی امری فطری و فقط معتلق به خداست، اما در برخی انسان‌ها به سمت وابستگی به اشیاء، انسان و غیر خدا منحرف می‌شوند».

۱۳۸۹/۰۴/۳۰
 مطالب مرتبط 
چه می‌گفتی؟ چه کار می‌کردی؟
«ایران: شهرها، مسیرها، کاروانسراها» در ایتالیا
زندگی زیبا با تردید و تغییر
تناسب اندام از نوع ایرانی
تاثیرات رسانه‌ها از گذشته تا آینده
پیشرفت در مدیریت منابع انسانی
فساد در رسانه‌ها ترجمه شد
اعترافات اومبرتو دوباره چاپ شد
سرویراستاری در 76 صفحه
رمان شما مدرن است یا پسامدرن؟
اشمیت و دغدغه‌ی صلح جهانی!
آرای امام(ره) در وجودشناسی عرفانی
عشق در مشرب امام خمینی(ره)
نگاهی به نیایش و شفای وجود
معجزه‌ی شهود فقط با 8500 تومان
وایلی قبل از ما چاپ کرد!
گزارش‌نویسی چیست؟!
علم به جهل داریم یا جهل به جهل؟
آزمایش‌های علمی خوردنی
تفسیر حکیم استاد انصاریان
دانشنامه فلسفه استنفورد در 4جلد
انقلاب اسلامی از منظر میشکل فوکو
اینجا، اونجا؛ همه جا با «واحدی»
لغت‌بازی در ترجمه‌های سیاسی
رمان از سروانتس تا کالوینو
امنیت اجتماعی با رویکردی اسلامی
پرسش‌های مهم درباره خنده و شوخی
از نقشه روی سنگ تا جی‌پی‌اس
ترک "وسواس" در 10 گام
چاپ 29 از شکلات مشکل‌دار!
چین به روایت هنری کیسینجر
درباره تفاوت عشق و شیفتگی
جامعه‌شناسی معماری شهر تهران
مهارت‌های ارتباط مؤثر با دیگران
از تخلخل تا نفوذپذیری در سنگ
زمان مجازی، تحول مجازی، نهاد مجازی
6مقاله در تفکر استراتژیک در 205 صفحه
بازخوانی نظام قضایی جمهوری اسلامی
هنر و قلمرو اخلاق ترجمه شد
آیا سخنرانی تأثیرگذار ممکن است؟
اقلیت‌ها در حقوق بین‌الملل
اختیار و عصب‌ زیست‌شناسی‌
این دیل کارنگی دوست داشتی!
شباهت معرفت و عشق ورزیدن
31 کلام: آرامش در پرتو ایمان
مردم‌شناسی تعلیم و تربیت
من پاپاراتزی نیستم،‌ شما چطور؟!
دو کلوم حرف حساب در خواستگاری
مجموعه قوانین و مقررات حجاب
سرنوشت ارواح در برزخ و اسرار اشک

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

بایگانی  
اومبرتو اکو: دروغ گفتن کار درستی است!
دیکتاتورها از مقوله‌ی "توطئه جهانی" به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنند. فاشیست‌های ایتالیا براساس یک توطئه جهانی می‌گفتند که انگلیسی‌ها و سرمایه‌داران علیه آنها توطئه‌چینی می‌کنند. هیتلر هم همینطور بود. برلوسکونی هم تمام دوران تبلیغات انتخاباتی‌اش را صرف صحبت درمورد توطئه مضاعف قضات و کمونیست‌ها کرد... یکی از ویژگی‌های اصلی زبان انسان امکان دروغگویی است. سگ دروغ نمی‌گوید. وقتی واق واق می‌کند، یعنی چیزی آن بیرون هست...
۱۳۹۱/۰۱/۲۲
ارباب ‌و رعیت‌فرهنگی / عبدالله‌جوادی‌آملی
بعد از اینکه کسی آدم شد، حرف او می شود "بیان"... «بَهیمه» را که بَهیمه گفتند، چون حرفش مبهم است؛ حرفی برای گفتن ندارد... اگر کسی بخواهد مردم را به خود دعوت کند، بگوید: رأی من این است، تابع رأی من باشید؛ این یک ارباب و رعیتی فرهنگی است که منحوس است... شما اگر عالم ربانی نشدید، با مردم کوی و بازار فرقی ندارید! فقه فروشی کردید، فلسفه فروشی کردید،‌ تفسیر فروشی کردید... اگر کسی فخر کرد که من مقلّدم، خُب این چه فخری است عوامانه زندگی کردن؟!
۱۳۸۸/۰۸/۲۷
مرجع تحقیق و نه تقلید / محمد اسفندیاری
مراجع تحقیق در همه رشته‌های علوم دینی، جز فروع دین، تحقیق می‌کنند؛ قرآن، حدیث، تاریخ کلام، عرفان و ... مخاطب مراجع تقلید، مقلدان هستند و حاصل کارشان، رساله عملیه است اما مخاطب مراجع تحقیق، محققان هستند و ثمره کارشان، رساله علمیه است.
۱۳۸۸/۰۲/۱۵
با کتاب ‌خبرنگار نمی‌شوید‌/احمد توکلی
فاصله‌ی بین مطالعه و عمل در روزنامه‌نگاری که یک کار ذوقی، ‌هنری و علمی است، زیاد است... برخی از همکاران ما احتمالاً در اثر یک اشتباه تاریخی به این وادی کشیده شده‌اند... الان شما نمی‌توانی به خبرنگارت بگویی "بالای چشمت ابروست!" اگر خبرش را کار نکنی، گریه می‌کند! قهر می‌کند... ساختار رسانه‌ای در ایران صدمه دیده است. برخی از مطبوعات در جایگاه حزب نشسته‌اند...
۱۳۸۷/۱۲/۲۹
خدمات خواجه‌ی طوس / نجمه کیخا
خواجه کوشیده است با جایگزین کردن برهان به جای جدل و فلسفه، علم کلام را تا آنجا که امکان پذیر بود فلسفی نماید و نه تنها در پیشرفت علم کلام موثر باشد، بلکه فلسفه را نیز از مهجوری و انزوا خارج کند.
۱۳۸۷/۱۲/۱۰
40سال ذلت / استاد شهید مرتضی مطهری
همین‏ علی بن ابیطالب که ما اظهار تشیع او را می‏کنیم و نسبت به او حساسیت‌های‏ بی‌معنی و دروغین نشان می‏دهیم فرمود: اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد، سزاوار است و مورد ملامت نیست... شمر 1300 سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس... الآن فقط یهودیان مقیم امریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‏کنند.
۱۳۸۷/۱۰/۱۱
کدام فرایند تکامل؟ / عبدالله ایماگر
«من که کتاب را کامل نخوانده‌ام ولی می‌گویند وجود امام زمان را زیر سؤال می‌برد و ...». سید حسین‌مدرسی مقدمه‌ای کوتاه بر ترجمه‌ی فارسی کتاب نوشته به نام «حکایت این کتاب». او آگاه از بلواهایی که به پا خواهد کرد، تلاش کرده تا از هرگونه آشوب غیر علمی جلوگیری کند که البته نتوانسته است.
۱۳۸۷/۰۹/۱۳
اقتصاد اسلامی / سید محمد باقر صدر
به خطر کلی گویی‌ها و تعمیم‌های بی‌فائده در باب رابطه‌ی اسلام با عدالت اجتماعی توجه داده؛ و به اجمال متذکر می‌شود که مفهوم عدالت اجتماعی به دو اصل فرعی "تکافل عمومی" و "توازن اجتماعی" منقسم می‌شود.
۱۳۸۷/۰۷/۲۲
باید از زیر صفر شروع کرد
عمده این است که ما ذهن این جوان‏ها و حتى پیرها و روشنفکرنماها را آماده کنیم که ما خودمان "آدم" هستیم و اینطور نیست که در همه چیز دستمان را پیش دیگران دراز کنیم و حتى اخلاق و زبانمان را نیز از آنها یاد بگیریم...مدت‏ها باید زحمت بکشیم و باور کنیم که خودمان داراى یک فرهنگ بزرگ انسانى با ارزش‏هاى اسلامى هستیم..
۱۳۸۷/۰۳/۱۵
انکار بلاگرها ممکن نیست / یونس شکرخواه
وبلاگ‌ها چه هستند؟ مساله وبلاگ‌نویسان که به آنان بلاگر می‌گویند چیست و چرا باید به آنها اهمیت بدهیم؟ و از همه مهمتر آیا می‌توان به وبلاگها به عنوان رسانه‌های جدید و صورت تازه‌ای از ژورنالیسم نگریست؟
۱۳۸۷/۰۲/۳۰
عمر حقیقی انسان
کسی که مقصدش طولانی است؛ اینگونه به مقصد نمی‌رسد، پای ما لنگ و منزل بس دراز / دست ما کوتاه و خرما بر نخیل؛ در راه می‌ماند و می‌شود: ابنُ السَّبیل. برای اینکه انسان از این ابنُ السّبیلی در بیاید، گفتند این دعای تحویل سال را بخوانید. همیشه هم می‌شود خواند، مربوط به تحویل سال و آن زمان خاص نیست.
۱۳۸۷/۰۱/۰۵
فتوژورنالیسم / یونس ‌شکرخواه
مگر مى‌شود کسى فتوژورنالیست باشد؛ ولى کتاب روانشناسى و جامعه‌شناسى نخواند. باورش سخت است که بدون مطالعه‌ در این حوزه‌ها، از عکس چیزى بیرون بیاید. باید مثل یک دانشجوى رشته‌ی سیاست، هنر و غیره اطلاعات کسب کنید.
۱۳۸۶/۱۰/۲۲
برای کتاب‌سازی چه می‌توانیم بکنیم؟!
توضیح در مورد کرامت زن، ذکر گزارش از خبرگزاری ایسنا، توضیح روابط سالم جنسی با محوریت ازدواج موقت، فقر زدایی، بخشنامه رییس قوه قضاییه به قضات سراسر کشور مبنی بر عدم پیگرد قانونی برای عاملین توزیع سرنگ و سوزن شخصی بین معتادان! و ...از جمله بخش‌های مورد اشاره نویسنده است.
۱۳۸۶/۱۰/۰۸
ممیزی در اتاق تاریک یا داستان سانسور
این تاریکی و عدم شفافیت که "بی‌تردید" موجد و موجب فساد است؛ سال‌هاست که گریبان فرهنگ ما را گرفته است و ظاهرا هم کسی نمی‌خواهد به داد آن برسد. برخورد‌های سلیقه‌ای، رشد نشر زیر زمینی و از همه ‌مهم‌تر عدم امکان ارزیابی و نظارت به دلیل وجود نداشتن آئین‌نامه‌های شفاف و جامع و خلاصه بی‌قانونی، همگی حاصل این تاریکی است. آنچه می‌آید قرار "بود" اولین مصاحبه‌ی رسمی با یک بررس کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد...
۱۳۸۶/۰۸/۰۶

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام