کتاب نیوز  شناسنامه

300 حکایت درباره‌ی امام حسین (ع)

«روایت گل سرخ» مشتمل بر 300 حکایت از 50 منبع ادبی کهن درباره‌ی امام حسین (ع) به کوشش مهدی الماسی منتشر شد.

به گزارش ایسنا «روایت گل سرخ» همراه با مقدمه و شرح دشواری‌ها به قلم این نویسنده دربرگیرنده‌ی 300 حکایت از 50 منبع ادبی کهن با موضوعیت امام حسین (ع) است که از سوی انتشارات سوره‌ی مهر راهی بازار کتاب شده است.

الماسی هم‌اکنون کتاب منظوم «سفر سیب» را با درونمایه‌ی سیر و سلوک عرفانی و معنوی ویژه‌ی مخاطبان نوجوان زیر چاپ دارد. این اثر قرار است توسط انتشارات فصل پنجم راهی بازار کتاب شود.

این نویسنده و شاعر این روزها به تدوین مجموعه‌ای از شعرهای نیمایی خود ویژه‌ی مخاطبان بزرگسال مشغول است. این اثر که قرار است با عنوان احتمالی «آوازهای آبی دیگر» راهی بازار شود، 60 شعر نیمایی وی را در موضوعات مختلف دربر می‌گیرد.

مهدی الماسی متولد سال 1350 در همدان، فارغ‌التحصیل رشته‌ی کارشناسی ارشد ادیان و عرفان است. او از سال 1370 به صورت جدی وارد کار نگارش و سرایش شده و تاکنون 16 اثر منتشر کرده است.
۱۳۸۹/۰۸/۱۵
 مطالب مرتبط 
ابوالفضل(ع) به روایت ابوالفضل زرویی
جشنواره ادبی طهورا به نام امام هادی(ع)
سوختن آفتاب: شعر آیینی در سروده‌های جوانان
داستان‌های عاشورایی در "طنین عطش"
داستان‌های برگزیده جشنواره امام رضا(ع)
کلیدهای اخلاقی از زندگی معصومان(ع)
بزرگترین بهانه از کوچکترین جملات امام
داستان‌هایی از پیامبر مهربانی برای کودکان
سرگذشت منظوم مادر امام زمان(عج)
عهد عقیق یعنی مکاشفات گل سرخ
گوشه‌ای از "اقیانوس آلام" حضرت زهرا (س)
"فصل آبی پرواز" درباره امیرالمومنین(ع)
حضرت رقیه(ع)؛ دل‌شکسته‌ی کوچک من
اصحاب امام حسین(ع) در "یک کاروان دل"
داستان‌هایی از زندگی معصومان (ع)
چندمثنوی آئینی در"فاطمه پیغمبر اندیشه‌ها"
53 داستان از کرامات حضرت رضا (ع)
از نجوای اندوه: شرحی بر قصیده‌ دعبل خزایی
مثنوی‌های فاطمه(س) پیغمبر اندیشه‌ها
اشعار برگزیده در "آینه در برابر خورشید"
"آغاز روشنایی آینه" ترکیب‌بند عاشورا
"قصائد رضوی" در ستایش 14 معصوم(ع)
قصه‌هایی از زندگی پیامبر(ص)
"رضایی‌نامه": شبیه خوانی برای امام رئوف
نمایشنامه‌های برگزیده‌ی هفتمین جشنواره‌ی تئاتر رضوی
"نامیرا" به نیستان رسید
رمان موهن "جواهر مدینه" در انگلستان
"عطر ملکوت" با "پیانو" نواخته می‌شود
20 داستان از زندگانی امام عسکری (ع)
چاپ پنجم اشعار منسوب به حضرت امیر(ع)
برگزیده‌ی 35سال ادبیات داستانی عاشورا
حیات امیرالمومنین(ع) به قلم حکیمی
رقابت میان 750 شعر "علوی"
کتاب تازه‌ی محمود حکیمی در راه است
نسخه‌ی صوتی ترجمه‌ی شهیدی از "نهج‌البلاغه"
"بانوی آینه‌ها" عرض ادب شاعران معاصر
خطبه‌های نورانی "بانوی نور" در کانون ادبیات ایران
شب شعر "کرامت سبز" در حرم رضوی
"رندان تشنه لب" و همراهی نوای عاشورایی سراج
مقتل لهوف منظوم شد
ترکیب‌بند عاشورایی محتشم در میان هندی‌ها

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

بایگانی  
تنبیهی برای شرق و غرب/ عبدالله جوادی آملی
گاهی انسان با توپ و گوی و چوگان بازی می‌کند، گاهی با اندیشه‌های غیر عقلی و مخالف وحی بازی می‌کند... "لَعب" را از آن جهت لَعب گفتند که ریشه لغوی‌اش لُعاب است ؛ لُعاب همان آب دهان است که هیچ کس با آب دهان سیراب نخواهد شد.
ارباب ‌و رعیت‌فرهنگی / عبدالله‌جوادی‌آملی
بعد از اینکه کسی آدم شد، حرف او می شود "بیان"... «بَهیمه» را که بَهیمه گفتند، چون حرفش مبهم است؛ حرفی برای گفتن ندارد... اگر کسی بخواهد مردم را به خود دعوت کند، بگوید: رأی من این است، تابع رأی من باشید؛ این یک ارباب و رعیتی فرهنگی است که منحوس است... شما اگر عالم ربانی نشدید، با مردم کوی و بازار فرقی ندارید! فقه فروشی کردید، فلسفه فروشی کردید،‌ تفسیر فروشی کردید... اگر کسی فخر کرد که من مقلّدم، خُب این چه فخری است عوامانه زندگی کردن؟!
مسأله مسأله‌ی دل است
او ایمان دارد به اینکه خداوند ولیّ بندگان است و در عین حال جز در برابر خدا، در برابر همه خضوع و خشوع می‌کند... اگر دنیا برای اهل خود ماندگار و نعمت‌ها و لذات آن زوال ناپذیر بود و دردها و رنج‌ها از آن برچیده می‌شد، چیزی از رغبت این زاهد مجاهد کم نمی‌گشت و دنیا را ول نمی‌کرد... هر کجا باشید او با شماست... هیچ عذابی نزد محبان و مشتاقان مثل عذاب دوری و هجران از محبوب، نیست... نفس را در این مسأله مستقل نمی‌داند و برای آن توانایی آنچنانی قائل نیست و اعتماد به نفس ندارد بلکه اعتماد به خدا دارد...
مرجع تحقیق و نه تقلید / محمد اسفندیاری
مراجع تحقیق در همه رشته‌های علوم دینی، جز فروع دین، تحقیق می‌کنند؛ قرآن، حدیث، تاریخ کلام، عرفان و ... مخاطب مراجع تقلید، مقلدان هستند و حاصل کارشان، رساله عملیه است اما مخاطب مراجع تحقیق، محققان هستند و ثمره کارشان، رساله علمیه است.
خدمات خواجه‌ی طوس / نجمه کیخا
خواجه کوشیده است با جایگزین کردن برهان به جای جدل و فلسفه، علم کلام را تا آنجا که امکان پذیر بود فلسفی نماید و نه تنها در پیشرفت علم کلام موثر باشد، بلکه فلسفه را نیز از مهجوری و انزوا خارج کند.
نویسنده‌ای که "کمی" شیطان است/رضا امیرخانی
پوشیدنِ ردای تحقیق متدلوژیک بر اندامِ لمپنیزم، بسی موهن‌تر از دشنامی است که از دهانِ یک لمپن خیابان‌گرد بیرون می‌آید... فتوای قتل رشدی به دلیل "ساب‌النبی" صادر شده بود، نه بر مبنای ارتداد... آن‌هم در روزگاری که هر سریالِ تلویزیونی در هر شبکه‌ای جرات می‌کند به مقدساتِ مسیحیت و سایرِ ادیان توهین کند.
40سال ذلت / استاد شهید مرتضی مطهری
همین‏ علی بن ابیطالب که ما اظهار تشیع او را می‏کنیم و نسبت به او حساسیت‌های‏ بی‌معنی و دروغین نشان می‏دهیم فرمود: اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد، سزاوار است و مورد ملامت نیست... شمر 1300 سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس... الآن فقط یهودیان مقیم امریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‏کنند.
فلسفه به روایت کربن/ انشاءلله رحمتی
او مسیحیت را به خوبی می‌شناسد و شناخت خوبی از فلسفه‌ی غرب دارد... کربن خود را مورخ فلسفه‌ی ابن‌سینا نمی‌داند، بلکه تلاش می‌کند تا به تعبیر خود ارتباطی وجودی با ابن‌سینا برقرار کند، یعنی می‌خواهد ببیند ابن سینا برای انسان امروزی چه حرفی دارد.
کدام فرایند تکامل؟ / عبدالله ایماگر
«من که کتاب را کامل نخوانده‌ام ولی می‌گویند وجود امام زمان را زیر سؤال می‌برد و ...». سید حسین‌مدرسی مقدمه‌ای کوتاه بر ترجمه‌ی فارسی کتاب نوشته به نام «حکایت این کتاب». او آگاه از بلواهایی که به پا خواهد کرد، تلاش کرده تا از هرگونه آشوب غیر علمی جلوگیری کند که البته نتوانسته است.
فرزند ابراهیم خلیل / عبدالله جوادی آملی
در مکتب امام صادق آن مستضعفی می‌تواند پیروز بشود که فقط مستضعف در زمین باشد. اگر کسی هم مستضعف در زمین بود، هم مستضعف در آسمان، او پیروز نمی‌شود! تنها کسی پیروز می‌شود که استضعافش فقط در زمین باشد. مؤمن اگر مستضعف است، استضعافش در زمین است، وگرنه در ملکوت عالم او عظیم است.
اقتصاد اسلامی / سید محمد باقر صدر
به خطر کلی گویی‌ها و تعمیم‌های بی‌فائده در باب رابطه‌ی اسلام با عدالت اجتماعی توجه داده؛ و به اجمال متذکر می‌شود که مفهوم عدالت اجتماعی به دو اصل فرعی "تکافل عمومی" و "توازن اجتماعی" منقسم می‌شود.
شیعه در اسرائیل / معتز احمد
رسانه‌های گروهی این پدیده را خطرناک‌ترین تهدید علیه اسرائیل توصیف نمودند. شماری از گروه های "شیعی مذهب" در اسرائیل فعال هستند که به شکلی طبیعی در حال رشدند و با نهادها و گروه‌هایی ارتباط برقرار کرده‌اند که از نظر رژیم صهیونیستی بسیار خطرناک‌اند.
تو هستی، تو نمی‌میری / محمدعلی شاه‌آبادی
سؤال کردند چه هدیه و تحفه‌ای برای ما آورده‌ای؟ عرض کردم: بحارالانوار. جوابی برای آن داده نشد. اما گفتند: پیش ما چیزی داری و آن سیبی است که به آن بچه‌ی یهودی دادی برای رضای ما... دنیا دوباره تکرار نمی‌شود...
در مسیر انسانیّت / عبدالله جوادی آملی
مأموریت جوشش این است که این آب جوشیده را می‌گوید‌: تو که داغ شدی، نوبت تو تمام شد. تو باید بالا بروی، آنها که سردشان هست باید بیایند، گرم بشوند... حضرت فرمود: من حکومت را پذیرفتم برای اینکه همگان بجوشند. هیچگاه انجماد و یخ بستگی را ما امضاء نکرده‌ایم.

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام