کتاب نیوز  شناسنامه

ویرایش جدید اصول طب داخلی هاریسون
«اصول طب داخلی هاریسون؛ بیماری‌های دستگاه گوارش»، یکی از منابع اصلی در رشته پزشکی، با ترجمه مشترک عبدالحسین ستوده‌نیا و محسن ارجمند منتشر شد. این اثر بر اساس آخرین ویرایش نسخه اصلی ترجمه شده و تغییراتی نسبت به چاپ‌های قبلی کتاب دارد.

به گزارش ایبنا، تغییرات چاپ تازه این اثر بیشتر مربوط به تشخیص درمان بیماری‌ها و درباره معرفی داروهای جدید بوده است؛ داروهایی که بر مبنای یافته‌های جدید ژنتیک طب مولکولی در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

ستوده‌نیا، یکی از مترجمان این اثر، درباره ترجمه ویراست هجدهم کتاب گفت: در کتاب‌های حوزه پزشکی هر چهار تا پنج سال تغییراتی داده می‌شود و نویسندگان کتاب اطلاعات آن را بر اساس آخرین یافته‌های علم پزشکی به‌روز می‌کنند.

وی افزود: کتاب‌های مرجع اغلب چندین نویسنده دارند و این نویسنده‌ها روش‌های درمان و مسایل جدید مربوط به این حوزه را در دوره‌های زمانی خاصی به کتاب می‌افزایند، البته میزان این تغییرات در حوزه‌های مختلف، متغیر است.

ستوده‌نیا که ترجمه بخش مربوط به گوارش و غدد را در این کتاب بر عهده داشت، اضافه کرد: در این بخش‌ها، گاه با تغییری در حدود 30 درصد مواجه هستیم، برای مثال در ویراست‌های قبلی، برخی تحقیقات در حال بررسی بوده‌اند که در این نسخه، نتایج آن‌ها ذکر شده است.

«اصول طب داخلی هاریسون در کنار اثری دیگر به نام اصول طب داخلی سیسیل، دو اثر مرجع در حوزه پزشکی هستند.» وی با بیان این مطلب، درباره تفاوت این دو اثر گفت: «اصول طب داخلی هاریسون» برای مراجعه اولیه دانشجویان، سنگین است، اما اطلاعات کاملی دارد و برای افرادی که به دنبال اطلاعات کامل‌تری هستند بسیار مناسب و مفید واقع می‌شود، در حالی که کتاب «طب داخلی سیسیل» مطالب ساده‌تری را بیان می‌کند.

کتاب «زیست‌شناسی سلولی و ملکولی»، نوشته هاروی لودیش و دیگران، در سال 1390 یکی از آثار شایسته تقدیر جایزه کتاب فصل شد. ستوده‌نیا یکی از مترجمان این اثر بود.

«روش‌های تشخیص آزمایشگاهی هنری» اثر ریچارد مک‌فرسون و متیو پینکوس اثر دیگری است که با ترجمه ستوده‌نیا به زودی روانه بازار کتاب می‌شود. کتاب مرجع بیهوشی میلر هم اثر دیگری است که ستوده‌نیا ترجمه بخشی از آن را بر عهده داشته است و مراحل پایانی انتشار را طی می‌کند.

این کتاب بر اساس ویراست هجدهم اثر ترجمه شده که در سال 2012 انتشار یافته است. کتاب حاضر ترجمه بخشی از کتاب «Harrison''''s Principles of Internal Medicine» قلمداد می‌شود.

دکتر اعظم عرفانی‌‎فر، رزیدنت داخلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ویراستاری این اثر را بر عهده داشته و کتاب زیر نظر دکتر سیدمحمود اسحق حسینی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ترجمه شده است.

«اصول طب داخلی هاریسون، اثر لونگو، فوسی، کاسپر، جمیسون و لوسکالزو با ترجمه مشترک دکتر عبدالحسین ستوده‌نیا و دکتر محسن ارجمند در 359 صفحه، با شمارگان 3300 نسخه و به بهای 9 هزار و 900 تومان از سوی انتشارات ارجمند روانه بازار کتاب ایران شده است.
 
جلد اعلای این اثر به بهای 11 هزار و 900 تومان به فروش می‌رسد.
۱۳۹۱/۰۲/۲۷
 مطالب مرتبط 
صرفه‌جویی یا بچه اون شیرو ببند!
فرهنگ فرش دستباف در 453 صفحه
شرح مختصری از همه چیز : 20هزار تومان
جهان دوگانه مینیاتور ایرانی ترجمه شد
طبق‎های طلایی: نثر فارسی قرن ششم
روش‌شناسی کاربردی تحقیق در علوم انسانی
کمک‌های اولیه برای فرزندانتان
360 آزمون تقویت هوش برای نوجوانان
میکروب‌ها برای پخش کردن نیستند!
دریافت "شفای چینی" به بهای 8500 تومان
هارون یحیی با "جلوه‌های آفرینش" در ایران
ترجمه‌ی "کتاب النجارة" برگزیده‌ی حامیان نسخ خطی
داروین که بود و نظریه تکامل چیست؟
مردم دنیا در "اطلس سه‌بعدی جهان"
فردوسی‌پور، سرقت ادبی و چشمه‌‌ی کپی‌رایت!
آموزش تربیت‌بدنی در 208 صفحه
نجات و ایمنی در محیط‌های آبی
بازار خریدوفروش اعضای بدن/محمد حسنلو
"تمرین درمانی در آب" تجدید چاپ شد
آناتومی انسانی و پرورش‌اندام در 265صفحه
"پی‌گیری دیوانه‌وار" فرانسیس کریک
سیر تا پیاز زندگی فوتبالی‌ها / محمد حسنلو
ترجمه‌ی "علم در عمل" در 296 صفحه
کتاب میراث معنوی ثبت شده‌ی ایران
چرا زنان امروز بچه نمی‌خواهند؟/محمد حسنلو
هورمون‌ها و فعالیت‌ ورزشی در ایران
راهنمای پزشکی"اختلالات تغذیه" منتشر شد
چاپهای تبلیغات/کالین مور
اولین شغل شما ازدانشگاه تا زندگی حرفه‌ای
ترجمه‌ی "هندسه اعداد" به چاپ رسید
مردی که الکل و سیگار از دستش نمی‌افتد
دفتر بازگشت به وطن
ترجمه‌ی دانشنامه‌ی "راز بقا" برای نوجوانان
چگونه کتاب‌های جدید را مطالعه کنیم
رقص خودخواسته با شیطان اعتیاد
خدا برگشته/ جان میشل ویت و آدریان وودریچ
جنگ‌های بخت‌آزمایی / متیو سوئینی
جنگ و سود / نگاهی به 10 کتاب جنگ
آیا خلیفه‌ی دوم شهید است؟
وقتی پاپ کتاب می‌نویسد: " آزادی افسانه است"

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ
 این لیست 
یک لیست برای تهران بیست و چهار
"آتش به اختیار" بایرامی؛ "جانستان کابلستان" امیرخانی؛ "تهران در بعدازظهر" مستور؛ "دو تخم مرغ در مه" شکیبا؛ "غلاغه به خونه‌ش نرسید" زرویی نصرآباد؛ "خاطرات من از استاد شهید مطهری" دوانی؛ "پایان دفاع؛ آغاز بازسازی" هاشمی رفسنجانی و "اقلیم خاطرات" فاطمه ‌طباطبایی...
۱۳۹۰/۰۲/۱۸
"این لیست" حضرت زهرا سلام الله علیها
این چند کتاب را لیست کردیم تا اگر کسی خواست، قصه نامکرر آن بانو و غصه‌ی ابدی آن حق مغصوب را بخواند؛ راحت‌تر بیابد. بر ذیل هر کتاب هم چند خطی به توضیح نوشتیم تا شاید به انتخابتان کمکی کرده باشیم.
۱۳۸۸/۰۳/۰۷
این لیست مشروطیت
سال‌های سال است که در میانه‌ی این ماه گرم، اندیشمندان ایرانی درباره‌ی "کلمه‌ی حقی که مراد باطل یافت" به اقتراح می‌نشینند. در این بین عده‌ای هنوز هم برای برنج بریتانیایی سفره پهن می‌کنند و معدودی، روضه‌خوان بر دار شدن شرع مقدس می‌شوند، اما...
۱۳۸۷/۰۵/۱۷
این‌لیست حضرت روح‌الله
جامه‌ی زهد و ریا کَندم و بر تن کردم / خرقه‌ی پیـر خراباتى و هشیار شدم؛ واعظ شهر که از پند خود آزارم داد / از دم رند مـى‏آلوده مددکار شدم؛ بگذارید که از بتکده یادى بکنم / من که با دستِ بت میکده، بیدار شدم...
۱۳۸۷/۰۳/۱۴
این‌لیست‌‌نمایشگاه21
در راه خدا می‌توان خیلی کارها کرد، هدیه دادن کتاب به دوستی قدیمی یا تنظیم پایان‌نامه و مقاله‌ای که مدت‌هاست موعدش سرآمده یا تهیه‌ی لیستی برای خرید. و اینچنین بود که ما هم برای خدا! بیست و یک عنوان از میان بهترین‌های امسال پیشنهاد کرده‌ایم.
۱۳۸۷/۰۲/۱۴
این‌لیست امام‌در‌حصار
این لیست یکی از سخت‌ترین و تأثرانگیزترین فهرست‌های کتابشناسی‌ ماست. سختی و تأثری که بی‌تردید نشان از کم‌کاری شیعیان درباره‌ی امام یازدهمشان است. در حین آماده‌سازی این لیست، آنچه بیشتر نمود داشت، نبود کتاب‌شناسی تخصصی و البته کتاب‌های چشم‌گیر به زبان فارسی بود.
۱۳۸۷/۰۱/۲۷
این‌لیست"ماه"‌ترین‌ماه
اگر از میان دوازده پسر رشید یعقوب نبی یکی یوسف شد، در بین ماه‌های دوازده‌گانه خدای کریم هم یکی به پایه‌ی رمضان‌الکریم رسیده است. ماهی که یوسف ماه‌های قمری خداست. راستی! یوسف را به چه می‌شناسید؟ جمال، کرامت یا عزیزی و پادشاهی!
۱۳۸۶/۰۶/۲۷
این لیست "عین.صاد"
روزهای ملتهب روشنفکری دهه‌ی چهل و پنجاه، شاهد نام رمزآلود یک منتقد ادبی قهّار بود که با چهره‌ا‌ی ناشناس، در نقش انسانی دین‌مدار، چاه چپ‌گرایی را از راه دین‌باوری تمیز می‌داد.
۱۳۸۶/۰۴/۲۰
این لیست چمران
او در عین حال که یک دانشمند مطرح در رشته‌ی فیزیک پلاسمای دانشگاه‌های آمریکا بود، یک چریک تمام عیار لبنانی هم بود، یک دولتمرد انقلابی برای کشورش هم شد و تا روز آخر یک همسر عاشق‌پیشه هم ماند.
۱۳۸۶/۰۴/۰۲
این لیست سیدالشهدا علیه صلوات‌المصلین
این قافله، قافله‌ی عشق است و این راه، راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می‌رسد که: الرحیل، الرحیل. و بدان که سینه‌ی تو نیز آسمانی لایتناهی است با قلبی که در آن، چشمه‌ی خورشید می‌جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن: حسین، حسین، حسین...
۱۳۸۵/۱۱/۰۳
این لیست "امام رئوف"
یازدهمین روز از یازدهمین ماه قمری، سالروز تولد "خورشید" است. خورشید همه‌ی خورشیدها، حضرت شمس الشموس ابوالحسن علی بن موسی الرضا المرتضی علیه آلاف التحیة و الثناء.
۱۳۸۵/۰۹/۱۱
"این‌لیست"حضرت‌حجت‌عج
چند روز بعد و درست در شب استقرار ماه، در تخت جبروتی آسمان زمین ما، موعد میلاد مردی خواهد رسید که از همه کس به این دو نفر شبیه‌تر است. "او" پیر جوان منتظری است، که هزار و صد و هفده سال از تولدش می‌گذرد
۱۳۸۵/۰۶/۱۴
این لیست امیرالمومنین‌ علیه صلوات‌المصلین
...در این که همه این اشعار از حضرت امیر؛ انشاد شده باشد اختلافاتی هست؛ ولی بسیاری از اشعار این کتاب بدون شک از ایشان است. قابل توجه کسانی که برای ساختن شعر و تواشیح، له‌له می‌زنند.
۱۳۸۵/۰۵/۱۶
"این لیست" گوهرشاد
غیوران ارض طوس در دفاع از تمامیت عفاف، در مسجدی گرد آمدند که نام یکی از عفیف‌ترین زنان ایرانی را برخود دارد. این لیست منتخب برترین آثار مرتبط با واقعه گوهرشاد است:
۱۳۸۵/۰۴/۲۱

بایگانی
امکان محکومیت زندان برای برنده جایزه «بوکر»
فرهنگ ریشه‌شناختی زبان فارسی
فانوس دریایی؛ برنده جایزه بوکر در ایران
انتشار "دنیای آشنا"ی برنده پولیتزر
جایزه ادینبورگ برای «در پرتو آن‌چه می‌دانیم»
فراخوان دومین جایزه «داستان تهران»
نامزدهای نهایی جایزه پروین اعتصامی معرفی شدند
آخرین مهلت ارسال اثر، به جشنواره ادبی تکنیکی‌ترین رمان سال 93
نامزدهای نهایی جایزه 25 هزار یورویی فرانک اوکانر
جایزه ادبی پروین، نامزدهای بخش «ترجمه» را معرفی کرد
برنامه "با من بخوان" «موسسه تاریخ ادبیات کودکان» نامزد جایزه آساهی شد
سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فراخوان داد
فراخوان کتاب سال، برای سی و سومین دوره
برندگان پولیتزر 2015


پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام