کتاب نیوز  شناسنامه

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فراخوان داد

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در هشت بخش منتشر شد. بخش پژوهشی از جمله بخش‌های این جشنواره بین‌المللی است.

 
به گزارش خبرگزاری کتاب‌نیوز، فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در هشت بخش منتشر شد. بخش پژوهشی و مرتبط با دین و اندیشه از جمله بخش‌های هشتگانه این جشنواره بین‌المللی است.

«همایش حدیث رضوی»، «همایش نماز در آموزه‌های رضوی»، «همایش مناظرات رضوی و کنگره بزرگداشت امامزاده صالح (ع)»، «همایش امام رضا (ع) و پاسخ‌گویی قرآن به پرسش‌های عصر» و «همایش شناخت اخلاق و آداب رضوی» از جمله محورهای بخش پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.

از دیگر محورهای بخش پژوهشی این جشنواره بین‌المللی، «همایش سیمای امام رضا (ع) در ادبیات تطبیقی (فارسی ــ عربی)»، «همایش علمی پژوهشی جاده ولایت» و «همایش خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» است.

همایش‌های بخش پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در استان‌های قم، زنجان، اردبیل، تهران، مرکزی، کرمانشاه و خراسان رضوی برگزار می‌شود.

برنامه‌های فرهنگی، مطبوعاتی و دیجیتالی، هنری، ویژه کودک و نوجوان، بین‌الملل و سینمایی از دیگر بخش‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (ع) از 25 مرداد تا چهارم شهریورماه در 31 استان و 77 کشور برگزار می‌شود.
۱۳۹۴/۰۳/۰۳
 مطالب مرتبط 
مسابقه کتابخوانی "آسمانی‌ترین عهد"
بیست و پنجمین مسابقات قرآن دانشجویان
مسابقه‌ی کتابخوانی برای عبادت تفکر
مسکو مسلمان است؟!
25هزار یورو جایزه‌ی مقاله‌ی فلسفی
فیلسوف سوئدی نشان گوته را برد
معرفی برگزیدگان اتحادیه نویسندگان ترکیه
فراخوان دومین جشنواره علامه حلی(ره)
اعلام اسامی کامل برگزیدگان کتاب‌سال
سه هزار یورو جایزه برای بهترین خبرنگاران مقاومت فلسطین
پایان‌نامه‌های دانشجویی فراخوان شدند
و جشنواره‌ای برای انتخاب کتاب‌سال نماز
"ساموئل اگنون" اسرائیلی نبود!
اهدای نشان ویژه شیخ بهایی
تقدیر از آثار طلاب در جشنواره علامه حلی
"کتاب سال" 30 درصد رشد کرده است!
انتقاد شدید ولایتی از بی‌تفاوتی فرهنگی
پایان‌نامه‌های دکترای حوزه در کتاب‌سال
برگزیدگان دومین جشنواره کتاب دین
شب هانا آرنت در خانه هنرمندان تهران
داوری نهایی 1200 اثر در هشتمین همایش کتاب سال حوزه
رئیس جمهور تاتارستان برنده جایزه بزرگ اسلامی
کتاب سال دانشجویی: علوم انسانی 14 برابر علوم پایه، پیامبر اعظم یک عدد!

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ
 این لیست 
یک لیست برای تهران بیست و چهار
"آتش به اختیار" بایرامی؛ "جانستان کابلستان" امیرخانی؛ "تهران در بعدازظهر" مستور؛ "دو تخم مرغ در مه" شکیبا؛ "غلاغه به خونه‌ش نرسید" زرویی نصرآباد؛ "خاطرات من از استاد شهید مطهری" دوانی؛ "پایان دفاع؛ آغاز بازسازی" هاشمی رفسنجانی و "اقلیم خاطرات" فاطمه ‌طباطبایی...
۱۳۹۰/۰۲/۱۸
"این لیست" حضرت زهرا سلام الله علیها
این چند کتاب را لیست کردیم تا اگر کسی خواست، قصه نامکرر آن بانو و غصه‌ی ابدی آن حق مغصوب را بخواند؛ راحت‌تر بیابد. بر ذیل هر کتاب هم چند خطی به توضیح نوشتیم تا شاید به انتخابتان کمکی کرده باشیم.
۱۳۸۸/۰۳/۰۷
این لیست مشروطیت
سال‌های سال است که در میانه‌ی این ماه گرم، اندیشمندان ایرانی درباره‌ی "کلمه‌ی حقی که مراد باطل یافت" به اقتراح می‌نشینند. در این بین عده‌ای هنوز هم برای برنج بریتانیایی سفره پهن می‌کنند و معدودی، روضه‌خوان بر دار شدن شرع مقدس می‌شوند، اما...
۱۳۸۷/۰۵/۱۷
این‌لیست حضرت روح‌الله
جامه‌ی زهد و ریا کَندم و بر تن کردم / خرقه‌ی پیـر خراباتى و هشیار شدم؛ واعظ شهر که از پند خود آزارم داد / از دم رند مـى‏آلوده مددکار شدم؛ بگذارید که از بتکده یادى بکنم / من که با دستِ بت میکده، بیدار شدم...
۱۳۸۷/۰۳/۱۴
این‌لیست‌‌نمایشگاه21
در راه خدا می‌توان خیلی کارها کرد، هدیه دادن کتاب به دوستی قدیمی یا تنظیم پایان‌نامه و مقاله‌ای که مدت‌هاست موعدش سرآمده یا تهیه‌ی لیستی برای خرید. و اینچنین بود که ما هم برای خدا! بیست و یک عنوان از میان بهترین‌های امسال پیشنهاد کرده‌ایم.
۱۳۸۷/۰۲/۱۴
این‌لیست امام‌در‌حصار
این لیست یکی از سخت‌ترین و تأثرانگیزترین فهرست‌های کتابشناسی‌ ماست. سختی و تأثری که بی‌تردید نشان از کم‌کاری شیعیان درباره‌ی امام یازدهمشان است. در حین آماده‌سازی این لیست، آنچه بیشتر نمود داشت، نبود کتاب‌شناسی تخصصی و البته کتاب‌های چشم‌گیر به زبان فارسی بود.
۱۳۸۷/۰۱/۲۷
این‌لیست"ماه"‌ترین‌ماه
اگر از میان دوازده پسر رشید یعقوب نبی یکی یوسف شد، در بین ماه‌های دوازده‌گانه خدای کریم هم یکی به پایه‌ی رمضان‌الکریم رسیده است. ماهی که یوسف ماه‌های قمری خداست. راستی! یوسف را به چه می‌شناسید؟ جمال، کرامت یا عزیزی و پادشاهی!
۱۳۸۶/۰۶/۲۷
این لیست "عین.صاد"
روزهای ملتهب روشنفکری دهه‌ی چهل و پنجاه، شاهد نام رمزآلود یک منتقد ادبی قهّار بود که با چهره‌ا‌ی ناشناس، در نقش انسانی دین‌مدار، چاه چپ‌گرایی را از راه دین‌باوری تمیز می‌داد.
۱۳۸۶/۰۴/۲۰
این لیست چمران
او در عین حال که یک دانشمند مطرح در رشته‌ی فیزیک پلاسمای دانشگاه‌های آمریکا بود، یک چریک تمام عیار لبنانی هم بود، یک دولتمرد انقلابی برای کشورش هم شد و تا روز آخر یک همسر عاشق‌پیشه هم ماند.
۱۳۸۶/۰۴/۰۲
این لیست سیدالشهدا علیه صلوات‌المصلین
این قافله، قافله‌ی عشق است و این راه، راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می‌رسد که: الرحیل، الرحیل. و بدان که سینه‌ی تو نیز آسمانی لایتناهی است با قلبی که در آن، چشمه‌ی خورشید می‌جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن: حسین، حسین، حسین...
۱۳۸۵/۱۱/۰۳
این لیست "امام رئوف"
یازدهمین روز از یازدهمین ماه قمری، سالروز تولد "خورشید" است. خورشید همه‌ی خورشیدها، حضرت شمس الشموس ابوالحسن علی بن موسی الرضا المرتضی علیه آلاف التحیة و الثناء.
۱۳۸۵/۰۹/۱۱
"این‌لیست"حضرت‌حجت‌عج
چند روز بعد و درست در شب استقرار ماه، در تخت جبروتی آسمان زمین ما، موعد میلاد مردی خواهد رسید که از همه کس به این دو نفر شبیه‌تر است. "او" پیر جوان منتظری است، که هزار و صد و هفده سال از تولدش می‌گذرد
۱۳۸۵/۰۶/۱۴
این لیست امیرالمومنین‌ علیه صلوات‌المصلین
...در این که همه این اشعار از حضرت امیر؛ انشاد شده باشد اختلافاتی هست؛ ولی بسیاری از اشعار این کتاب بدون شک از ایشان است. قابل توجه کسانی که برای ساختن شعر و تواشیح، له‌له می‌زنند.
۱۳۸۵/۰۵/۱۶
"این لیست" گوهرشاد
غیوران ارض طوس در دفاع از تمامیت عفاف، در مسجدی گرد آمدند که نام یکی از عفیف‌ترین زنان ایرانی را برخود دارد. این لیست منتخب برترین آثار مرتبط با واقعه گوهرشاد است:
۱۳۸۵/۰۴/۲۱

بایگانی
امکان محکومیت زندان برای برنده جایزه «بوکر»
فرهنگ ریشه‌شناختی زبان فارسی
فانوس دریایی؛ برنده جایزه بوکر در ایران
انتشار "دنیای آشنا"ی برنده پولیتزر
جایزه ادینبورگ برای «در پرتو آن‌چه می‌دانیم»
فراخوان دومین جایزه «داستان تهران»
نامزدهای نهایی جایزه پروین اعتصامی معرفی شدند
آخرین مهلت ارسال اثر، به جشنواره ادبی تکنیکی‌ترین رمان سال 93
نامزدهای نهایی جایزه 25 هزار یورویی فرانک اوکانر
جایزه ادبی پروین، نامزدهای بخش «ترجمه» را معرفی کرد
برنامه "با من بخوان" «موسسه تاریخ ادبیات کودکان» نامزد جایزه آساهی شد
سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فراخوان داد
فراخوان کتاب سال، برای سی و سومین دوره
برندگان پولیتزر 2015


پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام