کتاب نیوز  شناسنامه

انتخاب بین اسلام و مسیحیت در 8 فصل
 کتاب «انتخاب؛ اسلام و مسیحیت» نوشته احمد دیدات با ترجمه فاطمه فضائلی و احمد فضائلی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش مهر، کتاب «انتخاب؛ اسلام و مسیحیت» نوشته احمد دیدات به تازگی با ترجمه فاطمه فضائلی و احمد فضائلی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است. نام اصلی این کتاب، The Choice (انتخاب) است.

این کتاب حاصل سال‌ها زندگی و تجربه، مباحثه و متاظره مستقیم مولف آن با مبلغان و مبشران مسیحی است که با روشی ساده، برانگیزاننده، قابل یادگیری و عملیاتی، خواننده را با حوزه های موضوعی بحث مورد نظر، آشنا می کند. به این ترتیب خواننده این کتاب با مباحث تحریف شده کتاب مقدس و آموزه های مسیح (ع) آشنا شده و با بسته مباحثات فکری منبعث از دین اسلام آشنا می شود که او را برای بحث و گفتگو در این باره و تقابل با معتقدان به آموزه های تحریف شده مسیحیت، آماده می کند.

کتاب «انتخاب» از مناظره مستقیم احمد دیدات با سران فکری و دانشمندان مذاهب و فرق گوناگون مسیحیت حاصل شده و با موضوعات و واقعیت های جاری بین معتقدان مسیحیت سر و کار دارد. نسخه اصلی این کتاب هنگام چاپ مورد استقبال واقع شده و در سال اول چاپش، یعنی سال 1993، 14 بار تجدید چاپ شد و 210 هزار نسخه از آن، در همان سال عرضه شد.

علامه احمد حسین دیدات در سال 1918 در سورات هند متولد شد و در سال 2005 درگذشت. این چهره حوزه پژوهش و تحقیق دین اسلام، عمر خود را صرف مباحثه و اثبات حقانیت اسلام و همچنین مباحث مربوط به تحریف ادیان الهی کرد. تاسیس موسسه السلام در دوربان آفریقای جنوبی، تاسیس مرکز جهانی دعوت به اسلام، تالیف بیش از 20 عنوان کتاب، چاپ رساله های مختلف و ... از جمله خدماتی است که این محقق در دوران حیات خود به جامعه اسلامی و همچنین جامعه بشری کرده است.

کتاب «انتخاب» 8 بخش دارد که عناوین شان به ترتیب عبارت است از: «آنچه کتاب مقدس درباره حضرت محمد(ص) می گوید»، «محمد (ص) وارث مسیح(ع)»، «محمد(ص) برترین پیامبر»، «قرآن، بزرگترین معجزه»، «اهل کتاب»، «ابزار مبارزه»، «آیا کتاب مقدس کلام خداوند است؟» و «صلیب خونین یا صلیب خیالی».

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

خداوند متعال به عنوان خالق و پرورنده، به معنای استعاره ای، پدر تمام مخلوقات است؛ همه حیوانات یا همه انسان ها، ولی درباره عیسی (ع)، آن گونه که مسیحیان می گویند، به این معنا نیست. او «متولد شده» است و نه ساخته شده! برطبق اسلام این منتهای یک گفتار نفرت انگیز است؛ نسبت دادن طبع حیوانی _ طبع حیوانی پست و عمل جنسی _ به خداوند!

در آغاز، استفاده از کلمه «پدر» برای خداوند حامل معنای کفرآمیزی نبود. ولی معانی کلمات در خلال زمان تغییر می یابند. در اینجا تنها به دو نمونه اشاره می کنم.

«comrade»؛ در اصل، کلمه ای زیبا و معصومانه بود که از ریشه فرانسوی کهن «comrade» به معنای هم اتاقی و سربازانی که در یک اتاق با هم زندگی می کنند نشئت گرفته بود. ولی امروزه معنای همین لغت به ماده متعفن و بدبوی دماغ برای آمریکایی ها تغییر یافته است، و به معنای یک فرد اشتراکی، یک کمونیست، یک عضو حزب مارکسیست _ لنیینست و یا یک انسان با دیدگاه افراطی و متخاصم یا خراب کار که مانند یک انگل یا مزاحم باید حذف و زدوده شود، استعمال می شود. اگر امروزه در آمریکا، یک دوست نادان شما را به عنوان هم اتاق خود با استفاده از کلمه «comrade» معرفی کند، او ناخواسته شغل شما، و حتی زندگی شما را به خطر خواهد انداخت.

این کتاب با 440 صفحه مصور، شمارگان 500 نسخه و قیمت 250 هزار ریال منتشر شده است.
۱۳۹۴/۱۰/۰۷
 مطالب مرتبط 
اندیشه‌های دینی یک فیلسوف اصالت وجود
از بودا تا پیروزی مسیحیت
خصایص امیرالمومنین(ع) به روایت اهل سنت
تعارض‌های جدید بین روان‌شناسی و دین
بزرگان اندیشه و هنر؛ از هایدگر تا بودا
آخرین گفتگوهای "هانا آرنت"

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

بایگانی  
تنبیهی برای شرق و غرب/ عبدالله جوادی آملی
گاهی انسان با توپ و گوی و چوگان بازی می‌کند، گاهی با اندیشه‌های غیر عقلی و مخالف وحی بازی می‌کند... "لَعب" را از آن جهت لَعب گفتند که ریشه لغوی‌اش لُعاب است ؛ لُعاب همان آب دهان است که هیچ کس با آب دهان سیراب نخواهد شد.
ارباب ‌و رعیت‌فرهنگی / عبدالله‌جوادی‌آملی
بعد از اینکه کسی آدم شد، حرف او می شود "بیان"... «بَهیمه» را که بَهیمه گفتند، چون حرفش مبهم است؛ حرفی برای گفتن ندارد... اگر کسی بخواهد مردم را به خود دعوت کند، بگوید: رأی من این است، تابع رأی من باشید؛ این یک ارباب و رعیتی فرهنگی است که منحوس است... شما اگر عالم ربانی نشدید، با مردم کوی و بازار فرقی ندارید! فقه فروشی کردید، فلسفه فروشی کردید،‌ تفسیر فروشی کردید... اگر کسی فخر کرد که من مقلّدم، خُب این چه فخری است عوامانه زندگی کردن؟!
مسأله مسأله‌ی دل است
او ایمان دارد به اینکه خداوند ولیّ بندگان است و در عین حال جز در برابر خدا، در برابر همه خضوع و خشوع می‌کند... اگر دنیا برای اهل خود ماندگار و نعمت‌ها و لذات آن زوال ناپذیر بود و دردها و رنج‌ها از آن برچیده می‌شد، چیزی از رغبت این زاهد مجاهد کم نمی‌گشت و دنیا را ول نمی‌کرد... هر کجا باشید او با شماست... هیچ عذابی نزد محبان و مشتاقان مثل عذاب دوری و هجران از محبوب، نیست... نفس را در این مسأله مستقل نمی‌داند و برای آن توانایی آنچنانی قائل نیست و اعتماد به نفس ندارد بلکه اعتماد به خدا دارد...
مرجع تحقیق و نه تقلید / محمد اسفندیاری
مراجع تحقیق در همه رشته‌های علوم دینی، جز فروع دین، تحقیق می‌کنند؛ قرآن، حدیث، تاریخ کلام، عرفان و ... مخاطب مراجع تقلید، مقلدان هستند و حاصل کارشان، رساله عملیه است اما مخاطب مراجع تحقیق، محققان هستند و ثمره کارشان، رساله علمیه است.
خدمات خواجه‌ی طوس / نجمه کیخا
خواجه کوشیده است با جایگزین کردن برهان به جای جدل و فلسفه، علم کلام را تا آنجا که امکان پذیر بود فلسفی نماید و نه تنها در پیشرفت علم کلام موثر باشد، بلکه فلسفه را نیز از مهجوری و انزوا خارج کند.
نویسنده‌ای که "کمی" شیطان است/رضا امیرخانی
پوشیدنِ ردای تحقیق متدلوژیک بر اندامِ لمپنیزم، بسی موهن‌تر از دشنامی است که از دهانِ یک لمپن خیابان‌گرد بیرون می‌آید... فتوای قتل رشدی به دلیل "ساب‌النبی" صادر شده بود، نه بر مبنای ارتداد... آن‌هم در روزگاری که هر سریالِ تلویزیونی در هر شبکه‌ای جرات می‌کند به مقدساتِ مسیحیت و سایرِ ادیان توهین کند.
40سال ذلت / استاد شهید مرتضی مطهری
همین‏ علی بن ابیطالب که ما اظهار تشیع او را می‏کنیم و نسبت به او حساسیت‌های‏ بی‌معنی و دروغین نشان می‏دهیم فرمود: اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد، سزاوار است و مورد ملامت نیست... شمر 1300 سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس... الآن فقط یهودیان مقیم امریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‏کنند.
فلسفه به روایت کربن/ انشاءلله رحمتی
او مسیحیت را به خوبی می‌شناسد و شناخت خوبی از فلسفه‌ی غرب دارد... کربن خود را مورخ فلسفه‌ی ابن‌سینا نمی‌داند، بلکه تلاش می‌کند تا به تعبیر خود ارتباطی وجودی با ابن‌سینا برقرار کند، یعنی می‌خواهد ببیند ابن سینا برای انسان امروزی چه حرفی دارد.
کدام فرایند تکامل؟ / عبدالله ایماگر
«من که کتاب را کامل نخوانده‌ام ولی می‌گویند وجود امام زمان را زیر سؤال می‌برد و ...». سید حسین‌مدرسی مقدمه‌ای کوتاه بر ترجمه‌ی فارسی کتاب نوشته به نام «حکایت این کتاب». او آگاه از بلواهایی که به پا خواهد کرد، تلاش کرده تا از هرگونه آشوب غیر علمی جلوگیری کند که البته نتوانسته است.
فرزند ابراهیم خلیل / عبدالله جوادی آملی
در مکتب امام صادق آن مستضعفی می‌تواند پیروز بشود که فقط مستضعف در زمین باشد. اگر کسی هم مستضعف در زمین بود، هم مستضعف در آسمان، او پیروز نمی‌شود! تنها کسی پیروز می‌شود که استضعافش فقط در زمین باشد. مؤمن اگر مستضعف است، استضعافش در زمین است، وگرنه در ملکوت عالم او عظیم است.
اقتصاد اسلامی / سید محمد باقر صدر
به خطر کلی گویی‌ها و تعمیم‌های بی‌فائده در باب رابطه‌ی اسلام با عدالت اجتماعی توجه داده؛ و به اجمال متذکر می‌شود که مفهوم عدالت اجتماعی به دو اصل فرعی "تکافل عمومی" و "توازن اجتماعی" منقسم می‌شود.
شیعه در اسرائیل / معتز احمد
رسانه‌های گروهی این پدیده را خطرناک‌ترین تهدید علیه اسرائیل توصیف نمودند. شماری از گروه های "شیعی مذهب" در اسرائیل فعال هستند که به شکلی طبیعی در حال رشدند و با نهادها و گروه‌هایی ارتباط برقرار کرده‌اند که از نظر رژیم صهیونیستی بسیار خطرناک‌اند.
تو هستی، تو نمی‌میری / محمدعلی شاه‌آبادی
سؤال کردند چه هدیه و تحفه‌ای برای ما آورده‌ای؟ عرض کردم: بحارالانوار. جوابی برای آن داده نشد. اما گفتند: پیش ما چیزی داری و آن سیبی است که به آن بچه‌ی یهودی دادی برای رضای ما... دنیا دوباره تکرار نمی‌شود...
در مسیر انسانیّت / عبدالله جوادی آملی
مأموریت جوشش این است که این آب جوشیده را می‌گوید‌: تو که داغ شدی، نوبت تو تمام شد. تو باید بالا بروی، آنها که سردشان هست باید بیایند، گرم بشوند... حضرت فرمود: من حکومت را پذیرفتم برای اینکه همگان بجوشند. هیچگاه انجماد و یخ بستگی را ما امضاء نکرده‌ایم.

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام