کتاب نیوز  شناسنامه

داروهای گیاهی از اسکاندیناوی تا ایران
 سیدمصطفی ایرانمنش، مدیر موسسه فرهنگی تخصصی بین‌المللی «نگارش آیدا» و پژوهشگر بین‌المللی کاربردی دانشگاه‌های کشورهای اسکاندیناوی از تالیف و انتشار پنج عنوان کتاب جدید در حوزه داروهای گیاهی در سال 95 خبر داد.

دکتر سیدمصطفی ایرانمنش، مدیر موسسه فرهنگی تخصصی بین‌المللی «نگارش آیدا» و پژوهشگر بین‌المللی کاربردی دانشگاه‌های اسکاندیناوی در گفت‌و‌گو با ایبنا با اعلام خبر انتشار چهار کتاب جدید در زمینه داروهای گیاهی در سال 95، درباره اهمیت انتشار کتاب‌هایی در زمینه داروهای گیاهی اظهار کرد: ایران در مقایسه با کشور‌های هند، چین و یونان سرشار از داروهای گیاهی کمیاب است. طی 40 سال مطالعه و تجربه در این زمینه، آثار تجربی خود را در قالب کتاب به رشته تحریر درآوردم. علاوه بر این تاکنون چند عنوان کتاب با موضوعات میوه،‌ بسته‌‌بندی،‌ بازار‌یابی پودر مواد خشک و دم‌نوش‌ها منتشر کرده‌ام.
 
وی درباره منابع اصلی تولید کتاب‌های خود افزود: برای تالیف کتاب‌هایم از معتبر‌ترین مراجع شگرف تاریخ داروهای گیاهی در اعصار مختلف از جمله «قانون» اثر ابن‌سینا، آثار زکریای رازی و شیخ عطار نیشابوری استفاده کرده‌ام. در سال 1377 به‌عنوان رئیس موسسه تحقیقات پسته کشور اشتغال داشتم که نتیجه این تجربه در قالب پنج عنوان کتاب با موضوع مدیریت بهداشت باغات پسته منتشر شده است که انتشار مجموعه این تجربیات موجب شد تا معضل «آفلاتوکسین‌» پسته کشور برای همیشه از بین برود.
 
ایرانمنش ادامه داد: کتاب «خشک کردن مواد غذایی با استفاده از انرژی‌های خورشیدی» با موضوع آثار انرژی‌های نو زیست‌تخریب‌پذیر و تجدید‌پذیر را با همکاری پروفسور عبدالرزاق کعبی‌‌نژادیان، پدر انرژی‌های نو ایران و استاد دانشگاه توکیو  تالیف کردم که نشان افتخار امپراطوری ژاپن از جمله موفقیت‌های این کتاب است. با همکاری پروفسور مرتضی امرونی حسینی، پدر نانو‌ذرات ایران و دارای درجه فوق دکترای شیمی کاربردی نانو از انگلستان نیز کتاب «استفاده از فناوری نانو در ساختمان اتومبیل» را تدوین و منتشر کرده‌ام.    
 
این عضو سازمان بین‌المللی بسته‌بندی جهانی گفت: «مدیریت زمان»،‌ «داروی گیاهی (تولید، فرآوری، بسته‌بندی و بازار‌یابی»، «میوه، سبزی، (تولید، فرآوری،‌ بسته‌بندی و بازار‌یابی)»، «خشک، پودر، دمنوش‌ها»‌، «مرجع استاندارد‌های حلال، ارگانیک و طبیعی» و 40 جلد کتاب مرجع بین‌المللی دانشگاهی در زمینه داروهای گیاهی که در مجموع بیش ازهفت‌ هزار صفحه می‌شود، از جمله آثار منتشر شده در سال 94 است.

مدیر موسسه فرهنگی تخصصی بین‌المللی «نگارش آیدا» با اشاره به دیگر تجربه میدانی پژوهش‌محور با پروفسور مجید دوستانی، دارای درجه علمی phd از دانشگاه دنِت فرانسه اظهار کرد: در نتیجه این همکاری، در حال حاضر کارخانه کود ارگانیک مایع شاهرود ایجاد شده است. این کود برای انجیر، انار، پسته و دیگر میوه‌‌ها در سطح باغ‌ها کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخستین کود مایع ارگانیک و طبیعی از طریق روش بیوتکنولوژی با استفاده از موجودات ذره‌بینی و طبیعی تولید شده است.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸
 مطالب مرتبط 
«کتاب جامع روابط عمومی ایران» در بازار کتاب
بررسی راه های پیشرفت یا رکود یک جامعه اسلامی
چاپ ویرایش دوم ترجمه کتاب «نقد عقل محض»
«سیاهچاله»ای که هاوکینگ بر سرش قمار کرد
«فلسفه دین؛ درآمدی تاریخی» در ایران منتشر شد
کتاب «حیات چیست؟» با موضوع شیمی روانه بازار شد
نخستین مجلد از کتاب نقد حال از نشر معارف منتشر شد
«داستان کوانتوم؛ سرگذشتی در چهل پرده» از مکانیزم های طبیعت
«روان شناسی در سینمای هالیوود» توسط سروش منتشر شد
مقدمه‌ای بر اصول پرسشگری و اطلاعات آماری
جدال سنت و مدرنیسم بر صنایع دستی
مجموعه‌ای از رساله‌ها در حوزه‌های نجوم، ریاضی و هندسه
نور و فناوری‌‌های مبتنی بر آن
نظریه های مدرن جامعه شناسی «تنهایی»
«آفات درختان میوه» به بازار کتاب می‌آید
ایگو و اید: من و نهاد زیگموند فروید
تقدیر کتاب سال از فرهنگنامه نجوم و فضا
رونمایی از 8 عنوان کتاب انتشارات جهاد دانشگاهی
جوان و بحران هویت در ایستگاه هشتم
انسان و نمادهای هنری؛ روانکاوی فردی
کتابی برای «غلبه بر افسردگی»
کره شمالی؛ سرزمین آرامش بامدادی
صفر تا صد گردشگری سلامت
جریان‌شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری
آهنگ‌سازی با لوحی شبیه تخته سیاه
مهارت‌های سلامتی‌ در «ذهن سالم، بدن سالم»
رستاخیز اسطوره به روایت جراح مغز
مدیریت دانش از تفکر تا تجارب
هزار نکته شگفت‌انگیز حیوانات
گیاه‌درمانی؛ ترکیبی از طب سنتی و طب مدرن
پیچیدگی دانش و سیاست در «گرم شدن زمین»
چگونه یک برند بزرگ باشیم!
چگونه آپولو هوا کنیم!
طب جایگزین؛ دروغ یا درمان؟
جهان‌های موازی و قوانین ژرف کیهان
یک میلیون عنوان کتاب در ایران
از آب تا باران در فرهنگ مردم ایران
بانکداری الکترونیک ایران در 7 فصل
8 فصل در تیترنویسی برای وب
100 سال آینده در «چشم‌اندازها»
فردوسی‌پور در ایستگاه چهارم "هنر شفاف اندیشیدن"
"بیشعوری" 50 هزار بار چاپ شد
جسور باش و ارائه کن!
جلد چهارم سرمایه مارکس ترجمه شد
مباحثی درباره‌ی طراحی فضاهای عمومی
روشی متفاوت و ترجمه‌ای در تربیت فرزند
انتشار «روانکاوی فرهنگ عامه» از مجموعه کتاب‌های فرهنگ‌شناسی
«روش و روش‌شناسی تحلیل تصویر» منتشر شد
«تاریخ ترجمه در ایران» از ابوریحان تا امروز
تیمورزاده «اصول روان داروشناسی» را منتشر کرد

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

بایگانی  
"پایان تک صدایی" در صدا و سیمای ملی
نکته قابل تامل درباره این مراسم، عدم پوشش خبری آن توسط طیف وسیعی از رسانه های دولتی است. خبر برگزاری این مراسم که دو روز قبل به تمام رسانه‌ها ارسال شده بود؛ متاسفانه فقط در برخی _ که غالبا غیر دولتی هستند_ منتشر شد. جالب اینکه "خبرگزاری مهر" با وجودی که تنها رسانه‌ی دولتی بود که این خبر را منتشر کرد؛ اما ساعتی بعد آن را از روی خروجی حذف کرد!
۱۳۹۲/۱۲/۰۶
اومبرتو اکو: دروغ گفتن کار درستی است!
دیکتاتورها از مقوله‌ی "توطئه جهانی" به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنند. فاشیست‌های ایتالیا براساس یک توطئه جهانی می‌گفتند که انگلیسی‌ها و سرمایه‌داران علیه آنها توطئه‌چینی می‌کنند. هیتلر هم همینطور بود. برلوسکونی هم تمام دوران تبلیغات انتخاباتی‌اش را صرف صحبت درمورد توطئه مضاعف قضات و کمونیست‌ها کرد... یکی از ویژگی‌های اصلی زبان انسان امکان دروغگویی است. سگ دروغ نمی‌گوید. وقتی واق واق می‌کند، یعنی چیزی آن بیرون هست...
۱۳۹۱/۰۱/۲۲
ارباب ‌و رعیت‌فرهنگی / عبدالله‌جوادی‌آملی
بعد از اینکه کسی آدم شد، حرف او می شود "بیان"... «بَهیمه» را که بَهیمه گفتند، چون حرفش مبهم است؛ حرفی برای گفتن ندارد... اگر کسی بخواهد مردم را به خود دعوت کند، بگوید: رأی من این است، تابع رأی من باشید؛ این یک ارباب و رعیتی فرهنگی است که منحوس است... شما اگر عالم ربانی نشدید، با مردم کوی و بازار فرقی ندارید! فقه فروشی کردید، فلسفه فروشی کردید،‌ تفسیر فروشی کردید... اگر کسی فخر کرد که من مقلّدم، خُب این چه فخری است عوامانه زندگی کردن؟!
۱۳۸۸/۰۸/۲۷
مرجع تحقیق و نه تقلید / محمد اسفندیاری
مراجع تحقیق در همه رشته‌های علوم دینی، جز فروع دین، تحقیق می‌کنند؛ قرآن، حدیث، تاریخ کلام، عرفان و ... مخاطب مراجع تقلید، مقلدان هستند و حاصل کارشان، رساله عملیه است اما مخاطب مراجع تحقیق، محققان هستند و ثمره کارشان، رساله علمیه است.
۱۳۸۸/۰۲/۱۵
با کتاب ‌خبرنگار نمی‌شوید‌/احمد توکلی
فاصله‌ی بین مطالعه و عمل در روزنامه‌نگاری که یک کار ذوقی، ‌هنری و علمی است، زیاد است... برخی از همکاران ما احتمالاً در اثر یک اشتباه تاریخی به این وادی کشیده شده‌اند... الان شما نمی‌توانی به خبرنگارت بگویی "بالای چشمت ابروست!" اگر خبرش را کار نکنی، گریه می‌کند! قهر می‌کند... ساختار رسانه‌ای در ایران صدمه دیده است. برخی از مطبوعات در جایگاه حزب نشسته‌اند...
۱۳۸۷/۱۲/۲۹
خدمات خواجه‌ی طوس / نجمه کیخا
خواجه کوشیده است با جایگزین کردن برهان به جای جدل و فلسفه، علم کلام را تا آنجا که امکان پذیر بود فلسفی نماید و نه تنها در پیشرفت علم کلام موثر باشد، بلکه فلسفه را نیز از مهجوری و انزوا خارج کند.
۱۳۸۷/۱۲/۱۰
40سال ذلت / استاد شهید مرتضی مطهری
همین‏ علی بن ابیطالب که ما اظهار تشیع او را می‏کنیم و نسبت به او حساسیت‌های‏ بی‌معنی و دروغین نشان می‏دهیم فرمود: اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد، سزاوار است و مورد ملامت نیست... شمر 1300 سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس... الآن فقط یهودیان مقیم امریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‏کنند.
۱۳۸۷/۱۰/۱۱
کدام فرایند تکامل؟ / عبدالله ایماگر
«من که کتاب را کامل نخوانده‌ام ولی می‌گویند وجود امام زمان را زیر سؤال می‌برد و ...». سید حسین‌مدرسی مقدمه‌ای کوتاه بر ترجمه‌ی فارسی کتاب نوشته به نام «حکایت این کتاب». او آگاه از بلواهایی که به پا خواهد کرد، تلاش کرده تا از هرگونه آشوب غیر علمی جلوگیری کند که البته نتوانسته است.
۱۳۸۷/۰۹/۱۳
اقتصاد اسلامی / سید محمد باقر صدر
به خطر کلی گویی‌ها و تعمیم‌های بی‌فائده در باب رابطه‌ی اسلام با عدالت اجتماعی توجه داده؛ و به اجمال متذکر می‌شود که مفهوم عدالت اجتماعی به دو اصل فرعی "تکافل عمومی" و "توازن اجتماعی" منقسم می‌شود.
۱۳۸۷/۰۷/۲۲
باید از زیر صفر شروع کرد
عمده این است که ما ذهن این جوان‏ها و حتى پیرها و روشنفکرنماها را آماده کنیم که ما خودمان "آدم" هستیم و اینطور نیست که در همه چیز دستمان را پیش دیگران دراز کنیم و حتى اخلاق و زبانمان را نیز از آنها یاد بگیریم...مدت‏ها باید زحمت بکشیم و باور کنیم که خودمان داراى یک فرهنگ بزرگ انسانى با ارزش‏هاى اسلامى هستیم..
۱۳۸۷/۰۳/۱۵
انکار بلاگرها ممکن نیست / یونس شکرخواه
وبلاگ‌ها چه هستند؟ مساله وبلاگ‌نویسان که به آنان بلاگر می‌گویند چیست و چرا باید به آنها اهمیت بدهیم؟ و از همه مهمتر آیا می‌توان به وبلاگها به عنوان رسانه‌های جدید و صورت تازه‌ای از ژورنالیسم نگریست؟
۱۳۸۷/۰۲/۳۰
عمر حقیقی انسان
کسی که مقصدش طولانی است؛ اینگونه به مقصد نمی‌رسد، پای ما لنگ و منزل بس دراز / دست ما کوتاه و خرما بر نخیل؛ در راه می‌ماند و می‌شود: ابنُ السَّبیل. برای اینکه انسان از این ابنُ السّبیلی در بیاید، گفتند این دعای تحویل سال را بخوانید. همیشه هم می‌شود خواند، مربوط به تحویل سال و آن زمان خاص نیست.
۱۳۸۷/۰۱/۰۵
فتوژورنالیسم / یونس ‌شکرخواه
مگر مى‌شود کسى فتوژورنالیست باشد؛ ولى کتاب روانشناسى و جامعه‌شناسى نخواند. باورش سخت است که بدون مطالعه‌ در این حوزه‌ها، از عکس چیزى بیرون بیاید. باید مثل یک دانشجوى رشته‌ی سیاست، هنر و غیره اطلاعات کسب کنید.
۱۳۸۶/۱۰/۲۲
برای کتاب‌سازی چه می‌توانیم بکنیم؟!
توضیح در مورد کرامت زن، ذکر گزارش از خبرگزاری ایسنا، توضیح روابط سالم جنسی با محوریت ازدواج موقت، فقر زدایی، بخشنامه رییس قوه قضاییه به قضات سراسر کشور مبنی بر عدم پیگرد قانونی برای عاملین توزیع سرنگ و سوزن شخصی بین معتادان! و ...از جمله بخش‌های مورد اشاره نویسنده است.
۱۳۸۶/۱۰/۰۸

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام